Header Image

JANINAS

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

I’m in love

Publicerad,

Oh my god, blev heeelt förälskad när jag såg Mini Rodini’s vinternyheter. Vi har tänkt köpa jacka och byxor istället för overall åt Nicolina i år, och den gula jackan MÅSTE hon ju bara ha! Lite väl dyr dock, men ett sånt plagg är ju något som både Joline och Milou kommer få användning av, så om det lönar sig att köpa bra och dyra vinterkläder åt nån så är det väl åt den äldsta.

Är det nån som haft vinterkläder av det märket och kan säga om det är bra eller dåligt? De ska ju tåla en typisk finsk vinter, alltså både kyla och slask.

Finns att köpas bl.a. från Babyshop.  

3 Kommentarer

  1. STINAS.ME ♡ VIMEDBARNS CHEFREDAKTÖR

    Har ingen erfarenhet av det men SÅ fina var de! 🙂 KRAM

  2. Vi har inte haft vinterkläder från MR men vår/höst jacka och overall har vi haft och dom har varit bra. Overallen har varit ganska lång i ryggen med lite kortare ben och ärmar och passar barn med lång rygg. Jackorna ÄLSKAR vi och har haft dem i olika färger. Visst e dom lite dyra men vi köper alltid till Edith som e äldst och i såna färger så sen också Elin o Agner kan använda dem. Rekommenderar!

    JANINA SVARAR: Tack för din kommentar! 🙂 Och vilka fina namn dina barn har!

  3. Nu önskar jag att jag också hade barn, för den gula jackan VILL jag ha. Så läcker.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *