Header Image

JANINAS

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

What’s my age again?

Publicerad,

Tjugo-fucking-ett år! När Joline vaknade 7:30 imorse knuffade jag i Daniel och han steg för ovanlighetens skull genast upp med henne. Jag tänkte jag skulle snooza lite, det händer ju inte ofta, men blev pigg när jag började tänka på vilken dag det är idag. Jag älskar att fylla år, så istället för att somna om låg jag och sjöng happy birthday to me, happy birthday to me, happy birthday dear Janina högt för mig själv.

Det är grått och trist ute vilket det oftast är på min födelsedag, men jag är glad ändå! Daniel lägger ut Joline för att sova förmiddagsvilan nu, sen ska vi städa lite. Nicolina är hos sin mommo sen igår och klockan 14 ska vi föra dit Joline också. Det är första gången hon sover borta, hittills har hon bara varit borta max 3 timmar, så det känns lite nervöst. Hon är så mammig, och det är ju inte så konstigt eftersom hon alltid är med mig. Men det har bara blivit så när hon tidigt blev allergisk mot mjölk och det första halvåret vägrade dricka ur flaska.

Men nu är hon stor tjej och har ju storasyster med sig, så det ska nog gå bra. Ikväll blir det feeest!

19 Kommentarer

  1. ha det kul som mycket som du kan ……………………grattis

  2. Stort GRATTIS till dig! 🙂

  3. Ha det så kul ikväll! 🙂

  4. Graaaatttiiiiisss!!! Ha det underbart kul idag! 🙂

  5. Grattis på din dag bästa Janina! Hoppas du får en fin födelsedag! Kram 🙂

  6. GRATTIS!!!!!!!!

  7. Grattis på 21-årsdagen, Janina!

  8. Ha de så kul ikväll! Och njut av att bara vara Janina och inte mamma-Janina! 🙂

  9. Härligt!!
    Fira dig nu ordentligt och hoppas du får en riktigt bra dag!!
    Grattis grattis Janina!

  10. Grattis på födelsedagen!! 🙂 är också november barn, jag fyller 20 år på fredag den 16 🙂 hoppas du har en jättebra dag & kväll! Kram

  11. Grattis till din 21 års dag 🙂

  12. Mammas kusinna i väster

    Från en skorpion till en annan – GRATTIS PÅ FÖDELSEDAGEN!
    Ha en kul kväll. 🙂

  13. Grattis på födelsedagen! 🙂 Hoppas du har haft en toppen dag/kväll!

  14. GRATTIS! 🙂 hoppas ni hade en rolig kväll igår! 😀

  15. Fin du är <3 . Fina barn har du också

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *